درب فرفورژه – 5 دلیل برتری درب فلزی فرفورژه

درب فرفورژه هنر ترکیب است! ترکیب بهترین ها با یکدیگر: ترکیب هنر سنتی چلنگری با تکنولوژی روز برشکاری ، ترکیب آهن و چدن ، ترکیب رنگها در پتینه کاری ، ترکیب زیبایی فرفورژه  و استحکام آهن 

درب فرفورژه را میتوان به جرات ،آینده درب مدرن فلزی در ایران و جهان دانست. با توجه به گسترش روز افزون استفاده از درب فرفورژه توسط طراحان ساختمان سعی داریم در این مقاله  به برسی دلایل اقبال گسترده از این نوع درب آهنی بپردازیم. همچنین با توضیح مختصری از نحوه ساخت این درب زیبا به معرفی چند نمونه جدید به همراه عکس های زیبا از این مدل درب مدرن میپردازیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع درب میتوانید مقاله  : انواع درب پارکینگ را مطالعه کنید.

درب فرفورژه

درب فرفورژه

درب فرفورژه : فرفورژه چیست؟

فرفورژه Ferforge واژه ای فرانسوی است که در فارسی به گلنرده نیز ترجمه شده است. (wrought Iron)،  به معنای تغییر حالت دادن و فِر دادن چهارپهلو یا میلگرد فلزی است. نوک فلز به وسیله چکش یا پتک تیز شده و پس از گرم شدن داخل کوره آهنگری ، در چند مرحله با هنر دست صنعتگران ماهر به قطعه ای فِرخورده ( دایره های ریز حلزون مانند) و زیبا تبدیل میشود. 

فرفورژه در تزئین بسیاری از محصولات در صنایع فلزی کاربرد دارد. ساخت تخت های فلزی ، گلدان ، شمعدان ، نرده پله ، پنجره ، درب  و بینهایت محصول دیگر که توسط چلنگران ماهر ایرانی طراحی و ساخته میشود. کشور پیشرو در توسعه این صنعت کشور فرانسه و ایتالیا بوده که در سالیان اخیر ،ترکیه و ایران نیز به آنان پیوسته اند. 

درب فرفورژه لوکس

درب فرفورژه لوکس

5 دلیل برتری درب فرفورژه به انواع درب فلزی

انواع درب فرفورژه را میتوان نقطه اوج تلفیق صنایع فلزی مدرن و هنر سنتی چلنگری دانست. ترکیبی از زیبایی و ظرافت هنر دست و همچنین استحکام و تکنولوژِی پیشرفته ماشین آلات صنعتی

در ادامه این مقاله به 5 دلیل عمده برتری درب فرفورژه پارکینگ و عابر نسبت به سایر دربها میپردازیم 

1- درب فرفورژه : به استحکام آهن

مهمترین ویژگی یک درب ورودی ساختمان , مقاومت آن در برابر ضربه و همچنین سارقین و … میباشد. دلیل اینکه برای درب های ساختمان از چوب استفاده نمیشود (در اغلب موارد) عدم مقاومت آن در برابر عوامل خارجی ماانند ضربه ، آتش , آب  و …. است. 

حتما بخونید:  درب مدرن و درب لاکچری در کارخانه دربسازه

متریال پایه برای ساخت تمام انواع درب فرفورژه , آهن است.  تمام قطعات این مدل درب زیبا که به اصطلاح فر داده میشود از چهارسوهای فلزی تشکیل میشود.  به همین دلیل دربهای فرفورژه پایدارای و استحام بسیار بالایی دارند.

درب فرفورژه پارکینگ خورشید

2-درب فرفورژه : به زیبایی یک تابلو نقاشی

در گذشته نه چندان دور ؛ اغلب درب های فلزی در ایران  با ورق های یکپارچه ساخته میشد. دربهایی که فقط استحکام آن اهمیت داشت و حداکثر یک طرح بسیار ساده روی آن برای جلوه بصری ایجاد میکردند!

امروزه با اهمیت پیدا کردن نمای ساختمان ، زیبایی درب ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به جرات میتوان گفت بی شمار طرح برای درب ورودی ساختمان وجود دارد. از طرح های ساده تا طرح های پیچیده انتزاعی.

بدون شک، گل سرسبد تمام انواع دربها از لحاظ زیبایی ؛ درب فرفورژه است. اصولا تمام مدلهای درب فرفورژه بر پایه زیبایی آن طراحی میشوند. به دلیل استفاده از قطعات تزئینی و دست ساز فرفورژه در جای جای درب و ترکیب آن با قطعات ریخته گری چدنی یا آلومینیومی شما عملا یک تابلو از یک اثر هنری با تارو پود فلزی خواهید داشت در اوج ظرافت و زیبایی 

بهترین تولیدکننده درب فرفورژه در تهران

 

درب فرفورژه گلنرده پردیس

درب فرفورژه گلنرده پردیس

3-درب فرفورژه : بینهایت طرح و رنگ

هیچ محدودیتی در طراحی برای درب فرفورژه پارکینگ ، عابر ، فنس ، نرده پنجره یا نرده پله وجود ندارد! شما میتوانید هر ایده ای را برای درب فرفورژه ساختمان خود به واقعیت مبدل کنید.

استفاده از هنر دست برای ایجاد قطعات فرفورژه باعث میشود شما فلز گداخته را در هر شکل و جهتی بچرخانید , بتابانید و حالت دهید. استفاده از این قطعات تزئینی در کنار بهره گیری از تکنولوژِی روز در برش ورقهای فلزی مانند دستگاه های CNC و واترجت , تمام محدودیت ها را برای ایجاد طرح دلخواهتان از بین برده است.

به لطف این ترکیب عالی برای درب فرفورژه (هنر دست و تکنولوژِ روز) شما هر طرحی را که برای درب ساختمان خود در ذهن تصور کنید را میتوانید بسازید! این ویژگی منحصربفرد باعث شده ارشیتکت ها بتوانند دربهایی را در سازگاری کامل با نمای ساختمان انتخاب یا طراحی کنند. 

حتما بخونید:  درب فلزی زیبا برای ساختمان شما

به دلیل وجود برجستگی و فرورفتگی در قطعات درب فرفورژه شما میتوانید بیشترین بهره  را از هنر پتینه کاری در رنگ کاری درب فرفورژه ببرید. در استفاده از رنگ هم محدودیت ندارید. استفاده از زمینه مشکی،  اجازه خودنمایی میدهد به رنگ های طلایی ، مسی ، نقره ای و هررنگ دیگری که به آن علاقه دارید با نمای عمارت شما هماهنگی دارد. 

عکس انواع درب پارکینگ

عکس انواع درب پارکینگ

4- درب فرفورژه ؛ بدون نیاز به مراقبتهای ویژه!

درب فرفورژه از ترکیب آهن و چدن و در برخی موارد آلومینیوم ساخته میشود. استفاده از متریال با کیفیت باعث میشود شما نیاز به صرف زمان و هزینه برای نگهداری های پس از نصب نداشته باشید.

درب های فلزی بطور عام و درب فرفورژه بطور خاص ؛ در برابر سرما و گرما مقاوم هستند. با آب و آتش از بین نمیروند. در برابر ضربه مقاوم هستند. در برابر نفوذ سارقین و … بیشترین ایستادگی را دارند. در طول زمان در برابر پوسیدگی و خوردگی بهترین گزینه هستند.  

5- درب فرفورژه : قیمت مناسب ؛ متناسب با بودجه شما

با در نظر گرفتن تمام مزیتهای ذکر شده ، درب فرفورژه مناسب ترین قیمت را در مقایسه با سایر انواع درب دارد. همچنین به دلیل وجود طرح ها و مدلهای بسیار زیاد درب فرفورژه شما میتوانید در هر رنج قیمتی یک نوع درب فرفورژه انتخاب کنید. شما میتوانید در صفحه گالری درب پارکینگ ، نمونه های متعددی از این مدل درب را ببینید.

شما میتوانید در مواردی ، بدون کاهش کیفیت ، با راهنمایی کارشناسان ما  تا حدودی از وزن نهایی درب مورد نظر خود بکاهید که باعث کاهش قیمت محصول نهایی خواهد شد. ولی در انتخاب درب برای ساختمان خود همواره به این نکته توجه کنید که درب ساختمان به عنوان پیشانی نمای عمارت شما تا سالها (و شاید به اندازه عمر آن) معرف زیبایی و کیفیت عمارت شما خواهد بود. توجه به این مهم ، شما را در انتخاب دربی شایسته عمارتتان یاری خواهد کرد.

درب فرفورژه پارکینگ الیزه

درب فرفورژه پارکینگ الیزه

در خرید درب فرفورژه دقت کنید : 

در طول این مقاله سعی کردیم شما را با درب فرفورژه آشنا کنیم و ویژگیهای آن را بطور کامل شرح دادیم. ولی ذکر یک نکته بسیار مهم در این زمینه ضروری است: محصول خوب زمانی بدست می آید که شما از متریال خوب استفاده کرده باشید. از هنر دست آهنگردان باتجربه بهره برده باشید. از دانش فنی کافی برخوردار باشید. مجهز به ابزار و دستگاه هایی با تکنولوژی روز باشید. و از همه مهمتر و حلقه اتصال تمام موارد بالا , تجربه در ساخت و تولید یک محصول است. 

حتما بخونید:  درب پارکینگ ساختمان در تهران

عدم تجهیز تولید کننده به هریک از موارد ذکر شده به یک محصول بی کیفیت می انجامد: متریال نامناسب قطعا باعث کاهش کیفیت محصول و استحکام و زیبایی آن میشود. نیروی انسانی بی تجربه و نا آشنا با مسائل فنی باعث ساخت محصول غیراستاندارد و بدون رعایت ظرافتها خواهد بود. عدم دسترسی به ابزار و تجهیزات مناسب نیز سبب اخلال در روند تولید و کاهش کیفیت محصول نهایی خواهد شد. 

حفاظ سازه : بیش از 18 سال تجربه در طراحی تولید درب فرفورژه

مجموعه درب سازه با تکیه بر مهارت و تجربه تیم فنی و تولید و همچنین تجهیز به تکنولوژی روز برای ساخت انواع درب فرفورژه ، حفاظ پنجره ، فنس ، نرده پله ، پله پیچ و حفاظ روی دیوار با شعار کیفیت در تولید از سال 1378 در کارخانهای به مساحت 4000 متر مربع مشغول به فعالیت میباشد. 

هزاران پروژه اجرا شده در داخل کشور و همچنین طراحی و ساخت سفارشات برای کشورهای آلمان ، اتریش ، عراق و افغانستان ضامن استمرار کیفیت محصولات ماست. 

برای دریافت نمونه های محصولات درب فرفورژه و همچنین مشاوره توسط تیم فنی میتوانید با شماره های 02156586756-02156586757 و  09124403540 تماس بگیرید

ساخت درب و حفاظ تخصص ماست

چند نمونه از درب فرفورژه و نرده 

درب فرفورژه فلزی مدل درختی

درب فرفورژه فلزی مدل درختی

درب با طراحی هنری به شکل تنه های درخت  است که از یک ایده در ذهن طراح شروع شده و درنهایت به یک درب خاص فلزی تبدیل شده است.

نرده پله فرفورژه

نرده پله فرفورژه

نرده پله ای برای “ساختمان فاخر” را مشاهده میکنید. بکارگیری نام ساختمان به سلیقه طراح در زمینه نرده پله ، ویژگی اصلی این نمونه میباشد. 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست