پله پیچ راه پله ای قوس دار است که حول محوری می چرخد. چنانچه این چرخش 360 درجه باشد مارپیچ یا اسپیرال گفته میشود. دو نوع از پله پیچ با توجه به طراحی وجود دارد. در خانه های ویلایی و دوبلکس که راه پله در داخل ساختمان اجرا میشود و تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی دارد نوع متریال مورد استفاده اهمیت فوق العاده ای دارد. رایج ترین متریال مورد استفاده در پله پیچ فلز و چوب است. شاسی بیشتر پله های پیچ دار از تیر آهن یا پروفیل است و بخش کف پله و تزئینات آن چوب است. به صورت کلی نوع متریال مصرفی به شکل و دکوراسیون داخلی ساختمان بستگی دارد.

پله پیچ همانند سایر راه پله ها دو سطح مختلف را به یکدیگر متصل میکنند. در واقع پله پیچ یک راه ارتباطی در دکوراسیون داخلی ساختمان شما میباشد که نوعی تکیه گاه برای افراد بشمار میرود که دارای جنس و فرم مشخص است.

قیمت پله پیچ فلزی

قیمت پله پیچ فلزی به نوع طرح و مدل پله بستگی دارد. استفاده از شاسی تیر آهن سبب شده تا 50 % قیمت پله به متریال تیرآهن مصرف شده در راه پله اختصاص یابد. اجرت ساخت پله پیچ متفاوت است به عنوان مثال اجرت پله پیچ 2 طرف باکس سی ان سی 6 ملیون تومان بیشتر از پله پیچ ساده است. شروع قیمت پله پیچ با توجه به طرح و نوع راه پله از 25 ملیون تومان شروع میشود و بسته به متریال و محل نصب افزایش میابد. برای اطلاع از قیمت پله پیچ میتوانید با واحد فروش پله پیچ به شماره تلفن 56586756-021  و شماره 56586757-021 در ساعات اداری و شماره تلفن همراه 09124403540 مهندس صادقی تماس بگیرید. کارشناسان ما در مجموعه درب سازه به صورت تمام وقت آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

حتما بخونید:  درب زیبا و درب لوکس در کارخانه دربسازه

انواع پله پیچ

پله پیچ معلق یکی از کاربردی ترین پله های مورد استفاده در ساختمان های ویلایی و لوکس است. پایداری و فرم پله پیچ معلق به صورتی است که هیچ ستونی در کار دیده نمی شود و با استفاده از محاسبات هندسی این مدل پله پیچ ساخته میشود.

پله پیچ دوبلکس ساده: این نوع پله پیچ با توجه به ظاهر ساده ای که دارد در عین حال بسیار هم زیبا است. زیبا ترین پله پیچ را میتوان پله پیچ ساده نامید. امکان استفاده در تمام فضا ها و مقاومت مناسب از مزایای این پله پیچ است. قیمت پله پیچ ساده به نسبت قیمت انواع پله پیچ موجود در بازار مناسب تر از سایر طرح ها است.

پله پیچ مدرن: پله پیچ دور محور لوله که به آن پله پیچ مدرن هم گفته میشود از پله های پیچ است که در ساختمان های ویلایی استفاده میشود. این نوع از پله پیچ هکانند پله گردون شکل و فرم پیچیده ای دارند به صورتی که در نگاه اول چشم هر بیننده ای را به خود جذب میکند.

در ساخت پله پیچ چه مواردی باید رعایت شوند؟

ساخت پله پیچ یکی از مواردی است که در دکوراسیون داخلی ساختمان های ویلایی و لوکس باید مورد توجه قرار بگیرد. پله پیچ میتواند جایگزینی مناسب و زیبا برای پله های صاف و ساده باشد. ساخت پله پیچ همانند تمام سازه ها نیاز به متریال دارد. استفاده از متریال استاندارد و درجه یک میتواند در مقاوم سازی و زیبایی پله پیچ تا حد بسیار زیادی تاثیر دارد. جدا از بحث کیفیت متریال استفاده به جا از چوب و یا ترکیب آن با فلز میتواند یک منظره زیبا و گرم را برای شما تداعی کند.

حتما بخونید:  تولیدکننده درب لوکس و حفاظ شاخ گوزنی

فضایی که قرار است پله پیچ در آن نصب شود یکی دیگر از مواردی است که در ساخت پله پیچ باید دقت کرد. هر چند فضایی که پله پیچ اشغال میکند به نسبت سایر راه پله ها کمتر است ولی قبل از ساخت میتوانید با انتخاب محیطی مناسب برای ساخت پله پیچ بهترین استفاده را از فضای داخلی ساختمان ببرید.

پله پیچ سنگی

پله پیچ سنگی در بین تمام پله ها از ابهت خاصی برخوردار است. پله پیچ سنگی را میتوان تلفیقی از پله کلاسیک و پله مدرن نامید. این نوع پله پیچ از جذابیت سبک مدرن برخوردار بوده و در عین حال از زیبایی سبک های کلاسیک نیز بهره می برد. پله پیچ سنگی ابهت بسیار زیادی دارد و زیبایی محیط را چند برابر میکند. همراه شدن پله سنگی با یک نرده پله زیبا میتواند یک سازه و دکور مناسب در بخش داخلی ویلایی شما باشد، به طوری که سایر دکوراسیون داخلی شما با این سازه ست شوند.

پله پیچ چوبی دوبلکس

پله پیچ چوبی را بیشتر در ویلا ها میتوان دید. از دیر باز استفاده از چوب در راه پله مرسوم بوده است و اگر می‌خواهید یک پله پیچ کلاسیک داشته باشید حتما یک نوع از پله پیچ چوبی را انتخاب کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست